strabismi lõikus 21.04.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

TERE ,
OLEN 30 AASTANE
5-6 AASTASELT TEHTI KÕÕRDSILMSUSE RAVIKS LÕIKUS MÕLEMALE , SILMALE. VAATASID SISSE POOLE. TEISMELISENA (ALATES 12 .A ) EI OLE KANDNUD PRILLE . ´PAREM SILM NÄGEMINE +5,75 ; VASAK-NORM . AJAGA ON HAKKANUD PAREM SILM VÄJA POOLE VAATAMA . KUI MINNA LÕIKUSELE KAS SAAB KORDA (ÄKKI HAKKAB JÄLLE SISSEPOOLE VAATAMA)? KAS NÄGEMIST ON VÕIMALIK PARANDADA ? (MULLE ON ÕELDUD ET NÄGEMIST EI SAA PAREMAL SILMAL PARANDADA, KUNA SILM EI OLE "VÄLJA ARENENUD" ?
KUI MA VAATAN MIDAGI LIGITALT , SIIS EI PIDAVAT MÄRGATA OLEMA ET MUL SILM VÄLJAPOOLE VAATAB. AGA, KUI VAATAN KAUGEMAL OLEVAT OBJEKTI , SIIS PIDAVAT PAISTMA (KAASLASTE ÜTLUSTE PÕHJAL)

TERVITADES,
ANNELI

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Järjekordse lõikusega on silma asendit kindlasti võimalik muuta, kuid amblüoopse e laisa silma tingimustes ei pruugi lõikus anda püsivat tulemust.