segavad asjad silme ees 06.08.01 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Olen 25 a naine. 3,5 a tagasi käisin Teie juures lühinägevust korrigeerival operatsioonil. Enne oli nägemine -5, peale op-i näen täiesti hästi, prille ei kanna. Mure aga selline: paar kuud tagasi hakkasin tundma meelekohtade juures või ka kulmuluu juures imelikku "surinat", justkui midagi rõhuks silmale. Alguses ühel pool, hiljem ka teisel. Käisin silmaarstil, ei leitud midagi, nägemine korras. Silmarõhku ta ei mõõtnud, pole seda kunagi tehtud. Kirjutas salvi, mida panin paar nädalat silma. Vahepeal oli nagu parem olla, aga nüüd mõne nädala eest läks asi hullemaks. Kohati ilmub silma välisnurga juurde nägemise ette mingi vari või mingi segav asi (mitte liikuv must täpp või joon, neid näen ka vahest), justkui kõrvale ei näeks hästi. Vahepeal on see vasakus silmas, teine päev jälle paremas. Nägemine on ka kergelt udune, eriti õhtupoole. Töötan arvutiga, kuid ka puhkuse aeg oli sama häda. Samas jätkub ka "surin" või surumise tunne, eriti vasakul pool meelekoha ja silma vahel. Mis võiks olla põhjuseks?

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Kindlasti oleks vaja silmad põhjalikult üle kontrollida. Selleks võiks tulla vastuvõtule, ikka reede või laupäeva hommikuti. Enne võiks Nõmme Erahaigla registratuuris aja kinni panna. Tel 6506177.