hall plekk 10.04.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Olen 19 aastane ja nii kaua kui mäletan on mul parema silmavalge peal olnud umbes 2mm läbimõõduga hallikas plekk. Plekk asub silmalau all ja pole seetõttu nähtav. Hiljuti aga avastasin, et plekk on u. 1 või 2 mm suurenenud.
Millega on tegu ja kas see võib kuidagi silmanägemist ohustama hakata? Siia maani on silmad täiesti korras olnud.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Kui 'plekk' on hakanud suurenema e kasvama, siis peaksite kindlasti pöörduma silmaarstile, et saada teada millega on tegu ja vajadusel ravi korraldada.