arvuti ja silmad 29.03.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Kas silmade ülekoormusest võib tekkida peapööritus ja valu kulas?
Töötan iga päev 8 tundi arvutiga ja armastan ka televiisorit vaadata. Mõne aasta eest, kui iga 2-3 kuu tagant oli mul silmapõletik, leiti, et mul on "kuiv silm". Kunstpisarad aga märkimisväärset efekti ei andnud, olid kallid ja lõpuks loobusin nende kasutamisest. Paari kuu eest kirjutas arst mulle kaugele vaatamiseks esimesed prillid (olen üle neljakümne), aga prillid on veel tegemata. Nüüd tundub mulle, et ka lugemiseks oleks vist prille vaja. Arsti juurde on piinlik jälle minna, sest olen viimastel aastatel seal sage külaline olnud. Tööl on ka arvuti jaoks halb valgus, kas liiga hele või pime, arvuti asukohta muuta ei saa.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Küllap tuleb ikka need prillid hankida koormuse vähendamiseks arvutiga tööl. Kuklavalu on vast ikka sundasendist arvuti taga.