Lapse silmad ja nägemine 21.03.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Lp doktor! Mul tekkis kahtlus lapse nägemisteravuse suhtes juba mitu aastat tagasi, sest ta tavatseb nii arvutiekraani kui televiisorit kui raamatut väga lähedalt vaadata. Loomulikult läksime silmaarstile, kus lühinägevust ei tuvastatud, aga arst soovitas hoopis nõrku +prille. Igaks juhuks konsulteerisin ka teise arstiga, kes rohkem just lastega tegelenud, tema leidis, et lapse nägemine täiesti korras ja mingeid prille pole vaja. Et laps kiires kasvueas ja ka silmad muutuvad kiiresti. Ka nüüd on koolis igal aastal silmi kontrollitud ja pole midagi öeldud, aga mina ikka mõtlen, et miks ta kõike nii lähedalt peab vaatama, kui ta hästi näeb? On see lihtsalt harjumus ja kui, kas see pikapeale ikkagi silmadele saatuslikuks ei saa? Või on tegemist mingi nägemise eripäraga?

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Tegemist on ikka rohkem harjumusega, lähedalt näeb ju asju suuremana ja detailirohkemana. Samas on see silmadele koormavam.