naiivne kysimus 04.03.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Hästi naiivne küsimus. Käisin silmaarstil, lubas veerand dioptrit tugevamad prillid kirjutada. Enne olid tema sõnul +6,25 ja +6,75, nüüd loen retseptilt et +6,0 ja +6,5. -0.5 silindrit ka. Kas arstitädi tegi näpuka või on kõik ok ja võin prilli ostma minna?

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Ei või seda teada, mida üks inimene mõtles. Enne olid ilma silindrita prillid, siis nüüd on silindriga ja + on veidi väiksem, aga mitte 0,25 võrra. Seda uut prilli võib ka lugeda nii: +5,5+0,5 ja +6,0+0,5. Sest sinder võib olla kas + märgiga lisatud või - märgiga vähendatud. Kuna prill on kena hinnaga investeering, siis võiksite selle silmaarsti käest üle küsida.