Silmad verised 04.03.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Mure on selline, et paar päeva tagasi nakatusin mingisse viirusesse, mis tutvusringkonnas tublilt levis :( põhisümptom oli oksendamine (nii päev otsa).
Nüüd aga eile hommikul üles tõustes avastasin, et mu mõlemad silmad on poolenisti verega täitunud, tumepunased ja ülejäänud silmavalge, mis ei ole verega täitunud on kollane. Kas see on nüüd sellest, et haiguse tagajärjel maks sai kannatada, või ma peaksin kiiremas korras pöörduma silmaarsti poole? Silmad ise ei valuta.

Ette tänades
Hellik

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Viirused üldiselt kahjustavad veresooni, mistõttu võivad tekkida verevalumid ka silma limaskesta alla, verevalumi sulamisel tekib ka kollane värv. Sellised verevalumid peaksid nii paari nädalaga resorbeeruma ja ka kollane värv kaduma.