Silmapõhja kontroll 25.02.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere doktor,

Mul on märtsi keskel sünnitus tulemas. Olen lühinägelik -3,75 ja -3,5, lisaks silinder -0,5. Olen kuulnud mõne tuttava raseda käest, et naistearst on soovitanud neil enne sünnitust silmapõhjad lasta kontrollida. Minu arst pole sellest juttu teinud. Kas peaksin ka silmaarstile visiidi tegema? Kui suur on tõenäosus, et peale sünnitust nägemiskangus muutub? Kas tavaliselt siis parema või halvema poole?
Ette tänades,

Piia 26.a.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Nii väikese lühinägevuse puhul, kui pole muresid, pole kontrolliks põhjust. Raseduse lõpul võib nägemine veidi kõikuda, üldreeglina ei halvene.