üx silm näeb halvasti. 24.02.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

kunagi ammu olid mu silmad terved. alates 5-ndast klassist on olnud üx 1,0 ja teine 0,1. parem silm näeb väga uduselt. käisin silma arsti juures ja ta proovis mulle igasuguseid erinevaid klaase ette, aga nägemine ei paranenud. kas tegu võib olla laisk silmaga. nüüd lõpetasin juba keskkooli, aga silm on ikka selline. kuidas seda ravida.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Ilmselt nii, sest kui prilliklaasid ei aita nägemist parandada ja muud viga, kui nõrgem nägemine silmal pole, siis on see amblüoopia e 'laisk silm'. Tavaliselt kaasneb sellele ka kaugnägevus. Täiskasvanueas pole see ravitav.