silma põletik 17.02.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

tere! mul on selline mure, et peaaegu igas kuus on mul silma põletik. arst kirjutab siis maxiteksi. sima valge läheb punaseks ja valutab. kui tahan lähedale vaadata, on silm väga valus. arst ütleb alati et selle haiguse põhjus peab kusagil mujal peituma. tehti liigese analüüsid, need olid korras. mis salapärane haigus võib niimoodi silma lüüa? mida peaks uurima?

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Kuna kirjeldusest ei selgu, mis laadi põletikuga on tegu, on ka raske arvata midagi põhjustest. Erineval silmapõletikul on erinevad põhjused. Võiks oma silmaarsti käest küsida. Kuna kahtlustati reumalaadset põhjust, siis on arvatavasti tegu skleriidi, episkleriidi, iriidi või iridotsükliidiga. Nendel haigustel on seos üldiste sidekoe haigustega. Aga sagedamini jääb muide põhjus ebaselgeks.