kõrgenenud silmarõhk 09.02.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Lp dr Schotter

Mul on kõrgenenud silmarõhk. Kui mulle öeldakse, et käige silmadega säästlikult ümber, siis mida see endas sisaldab? Olen üsna tüse ja mul on kõrgenenud vererõhk. Saan aru, et need on silmarõhu põhjused. Võtan vererõhu vastu tabletti ja püüan kaalu vähendada. Aga mida ma veel pean tegema? Näiteks kui palju ma tohin arvutiga töötada, kui palju lugeda jne. Saan aru, et kui tööl hakkaksid silmad valutama või tekiks peavalu, siis tuleks järgi jätta. Aga niisugust olukorda pole seni olnud. Tegelikult nõuavad ju kõik tööd silmi. Ma tean, et kõrgenenud silmarõhk põhjustab glaukoomi. Olen 60-aastane. Ei tahaks veel pimedaks jääda.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Kõrgenenud silmarõhk on glaukoomi põhiline tunnus. Olenevalt silmarõhu väärtustest kasutatakse silmarõhku alandavaid tilku, et kõrgeneud rõhk ei kahjustaks nägemisnärvi. Peaksite oma silmaarstiga vestlema oma haigusest. Glaukoomi edasine kulg pole seotud nägemiskoormusega, samuti mitte kõrgenud vererõhuga.