silmade valulikkus 27.06.01 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Mul on selline küsimus, et mida ette võtta, kui kohvi, tee ja kakao joomine teevad silmad valulisteks. Silmi on siis valus pöörata. Töötan ka tolmuses keskkonnas, puidutolm, kuid isegi kui tööl ei käi, on silmad õhtuti valusad ja see teeb ka enesetunde üldse uimaseks ja hajameelsemaks. Õhtuti silmad "krõpsuvad", kui neid pilgutada ja sügada. Olen käinud silmaarstil, kuid nad ütlevad, et silmad on korras ja kõik. Kust ma siis abi saan, perearst ütleb, et silmade valulikkusega tuleb pöörduda silmaarstile, silmaarst jälle ütleb, et kõik näitajad on korras ja naerab selle jutu peale, et kuumad joogid silmad valulikuks teevad.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Kui on tegemist silmade valulikusega, siis võib see olla tingitud nii silmahaigusest, kui ka sageli mõnest üldisemast tervisehädast. Kui ikka ühe külastusega abi ei saanud tuleb jätkata põhjuse otsimist nii pere- kui ka silmaarsti juures. Visadus viib sihile.