muutused silma põhjas 23.01.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Olen 50-a. naine, kellel on tehtud silma põhja uuring ja väidetavalt on seal mingid nö mügarikud, mille tulemusena näen kirja topelt või siis uduselt. Ravida nagu polevatki võimalik - ravimid silma põhjani ei jõudvat ja laseriga polevat praegu midagi teha. Palun Teie kommentaari, topeltnägemine minu paljude kirjatööde juures segab tõeliselt. Olen ka täheldanud, et näiteks kui nutan, siis lööb nägemise mõneks ajaks selgemaks (telerikiri ei olegi siis vahel enam kahekordne, muidu aga näen seda kaksikmurdununa, sõna all jooksevad topeltkujutised)
Tänan ette vastuse eest.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Selline ühe silma kahekordne varjudaga nägemine võib olla tingitud astigmatismist (silinderprill, kõige sagedam põhjus) või muutustest silmaläätses, või silmapõhja võrkesta kahjustusest. Juhul, kui on tegemist võrkkesta kahjustusega, siis reeglina pole see parandatav, muudel juhtudel on.