Ajutine nägemise kadumine 05.01.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Minu mure on järgmine - juba teist korda kaob mul osaliselt nägemine. Silmade ees on nagu suured sik-sakilised rõngad ja näen väga häguselt. See kestab umbes pool tundi kuni tund. Vahetevahel hommikuti on silmade eest hoopis must, aga see on ilmselt minu madalast vererõhust. Kas ka kirjeldatud "rõngad" võivad olla tingitud madalast vererõhust, või on tegemist ikkagi mingisuguse silmanägemise probleemiga? Olen 34-aastane.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Selline lühiajaline nägemishäire, mis ise taastub viitab silma verevarustuse häirele mille üheks põhjuseks võib olla madal vererõhk. Sageli selline probleem esineb koos migreenilaadsete peavaludega. Võiks pöörduda esmalt perearstile ja siis silmaarstile, kes kontrolliks, ega pole muid silmahaigusi.