sissekasvanud veresooned 02.01.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!!
Minul selline mure, kontaktläätsede kandmisest on tekkinud mõned üksikud sarvkesta sissekasvanud veresooned. Tahaksin teada, kas mõneks ajaks läätsedest loobumine aitab sellest probleemist lahti saada, ja kui kaua selleks kulub? Kas arst saaks mulle määrata mingit ravi? Kas kunagi hiljem tohin jälle läätsesid edasi kanda?

Ette tänades

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Läätsed alati kahjustavad silma sarvkesta ainevahetust ja seetõttu hakkavad veresooned kasvama sarvkesta sisse, sarvkest õheneb. Läätsede jätkuval kandmisel võivad tekkida nägemise pöördumatud kahjustused. Läätsedest loobumisel poole aasta-aasta jooksul need sooned küll tühjenevad, kuid kao, see tõttu pole läätsede kandmine ka tulevikus võimalik.