Lühinägevuse kirurgiast... 27.12.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Millisest lühinägevuse tasemest alates on mõttekas mõelda kirurgilise ravi peale ning millised on selle ravi plussid, miinused, võimalikud kõrvalmõjud, eeldused edukaks raviks jmt?
Ise olen 28a mees, olemas -3 prillid, kuid neid pidevalt kanda ka ei soovi. Seepärast olen ette tänulik lisainfo saamise eest selle võimaluse kohta.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Sellise suhteliselt väikese lühinägevuse korral on kõigil meetoditel nägemise taastamine võimalik. Iga kirurgiline ravi omab ka riske. Kas ja kui edukalt on operatsioonid teostatavad - selleks peab ikka enne silmad ette näitama, sest paraku tegu on 'tellija materjalist'. Selleks on Tallinnas 3 asutust kokku 5 kirurgiga. Kontaktandmed leiad eelmisest vastusest.