B.kat. juhilubade taotlemine 11.12.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Kui inimesel on üks silm -20 ja teine -12 ja ta kannab prille. kas tal on võimalik taotleda juhilubasid? Ja kui ei, siis kui suure miinusega see oleks veel võimalik?
Ettetänades.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Juhuloa taotlemise puhul pole oluline prillinumbri suurus, vaid see, palju on selle prilliga (või kontaktläätsega) nägemisvõimet. Selle selgitamiseks on vajalik silmaarsti konsultatsioon. Samuti saab infot perearstilt.