näen halvasti 29.11.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere
Olen 61 aastane naine. Alates 15 aastaselt kannan prille. 20 aastat tagasi kirjutati mulle Tartu silmakliinikust välja prillid, mida kannan senini.
Lugemiseks on +5 ja kaugelt nägemiseks on nii + kui ka -. Mõlemad silmad on erinevad ja plusside ja miinuste vahe on küllaltki suur (nii väidavad arstid). Nüüd on nägemine tunduvalt halvevenud.
Minu küsimus on järgmine:
Mis aitaks minu nägemist parandada. On need kontaktläätsed või laseroperatsioon või aitavad uued prillid. Kuhu on võimalik pöörduda oma muredega. Milline on see arst, kes minu mure ära kuuleks. Elan väikelinnas ja seal on raskusi arsti juurde pääemisega
Ette tänades

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Pole kindel, et praegune nägemise halvenemine on ainult prilliprobleem. Selles vanuses võib ju ka kae hakkata tekkima. Silmad vajaksid silmarsti ülevaatust, et täpne nägemise halvenemise põhjus selgitada ja siis ka selgub, kmida ette võtta. Peale Tartu ja Tallinna on silmaarste leida ka kõigis maakonnakeskuste linnades.