suhkur 26.11.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

tere!

ma ei saa juua väga magusat teed, ei saa süüa moosi, ei saa süüa mett, siis hakkavad silmad valutama ja punetama. Millest see tuleb, et magusat ei saa süüa, kohe mõjub silmadele? Olen 50 aastane naine.

Tuuli

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Otsest seost süsivesikuta tarbimisel ja silmade punetusel ei oskaks muud moodi seletada kui ehk allergilise reaktsioonina, sest suhkruhaiguse poolt tekivad silmade kahjustused ikka aeglasemalt.