Silmatrauma 17.11.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Minu 8-aastane laps vigastas väljas mängides oma silma pupilli.Silmaarst ütles pärast vaatlust, et pupill on vigastatud ja kriimustatud.Silm on ka mitu päeva valutanud kõvasti.Kui kaua selline vigastus paraneb ja kas lapse silm saab ikka terveks? Näeb selle silmaga uduselt.

Tänades, murelik ema.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Väga raske on midagi prognoosida silma nägemata. Ilmselt on tegu iirise pupilli suurust reguleeriva lihase vigastusega põrutuse tulemusena.(pupill on must auk vikerkesta keskel, mida rahvakeeles kutsutakse silmateraks). Kui nii, siis võib see kahjustus mööduda mõne nädalaga, aga võib jääda ka kogu eluks.