verevalumid silmas 10.11.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

63 aastane naine on hädas sellega ,et aeg-ajalt lõhkevad veresooned silmas.
Vaatepilt on päris kole.Ka emal oli omal ajal see häda ja ka vennal on tulnud ette juhtumeid,vend on noorem.On kasutanud ascorutini ja troxevazini.
Vererõhk on veidi kõrgem kui normaalne,aga vererõhuvastaseid ravimeid
ei kasuta (need panevad pea valutama).
Tänan vastuse eest juba ette.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Juhul, kui silmas rebenevad välised veresooned, mis on silmavalgel, siis see on ohutu - rikub ainult mõneks ajaks väljanägemist. Kui on haprad silma välised sooned, siis võiks arvata, et seda ona ka teised sooned, mis asuvad nägemisele ja elule olulisemates kohtades. Peamiseks põhjuseks on sellisel juhul kõrgenenud vererõhk, aga ka haigused, mis muudavad veresoonte seinad hapraks. Peaks pöörduma perearsti poole, kes korraldab vastava ravi.