jätk beebi silapõletikule.... 07.11.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Varem kurdetud murele äkki uus diagnoos? Nimelt juhtus nii, et poja jäi mul haigeks ja ei saanud 6 päeva üldse õue ja silmad läksid peaegu täiesti korda, enam ei pidanud puhastama peale hommikust esimest väikest puhastust. Aga nii kui laps terveks sai ja õues jalutamas käisime olid õhtuks silmad jälle vesised ja rähmased(mädased), eriti üks silm. Kas tegu ikkagi pisarakanali ummistusega või äkki mingi põletik ikkagi?
(Sondeerimas veel käinud ei ole)
Ette tänades,
7kuuse poisi ema

Küsimus: beebil silmapõletik
Mul on selline mure, et nüüdseks juba 7 kuuseks saanud pojal sünnist alates silmadega probleem. Esimesel kuul arvasin, et veel niisama rähm aga siis kirjutas arst välja rohu Fucithalmic, eriti ei aidanud, siis juba silmaarst kirjutas mingid antibiootilised tilgad ja siis veel mingid teistsugused tilgad. Vahepeal sai ikka 1-2 nädalat pausi rohtudel peetud aga paranemist oli märgata vaid rohukuuri lõpus lühikest aega. Siis pidasime pausi vist rohtudest 1-2kuud aga läks jälle hullemaks. (Asi päris nii hull ei ole, et silmad mäda all peidus aga häirivalt siiski ja peale selle et rähma-mäda??? välja ajab on ka silmad vesised) 3 nädalat tagasi käisime uuesti silmaarstil ja viimane kirjutas välja jälle selle esimese salvi aga jälle ainult natuke pärast 2 nädalast panemist muutus korraks, nüüd jälle silmad kole vesised ja ajavad sodi välja. Silmaarst veel ütles, et ei ole ummistus vaid ikka põletikuline protsess. Ei oska enam midagi mõelda, äkki oskate soovitada mida peaks tegema või kelle poole selle murega pöörduma.
Ette tänades,
7 kuuse poja ema

Vastab: Dr. Leo Schotter, silmaarst, Nõmme Erahaigla, Päevakirurgia Erakliinik Medex
Tavaliselt selline silmade märgus koos põletikuga viitab pisarakanali sulgusele. Kas on tegemist sulgusega, saab kindlalt väita ainult peale pisarakani sondeerimist. Vanus lapsel on selleks juba sobiv.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Tubases õhkkonnas on pisaraproduktsioon väiksem, kui väljas tuulega.