silmaiirise kuju 25.10.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

kas silmaiiris (see tume ring silma keskel) peab olema ühtlaselt ümmargune? minu 4-kuusel pojal on ühe silmaiiris nagu mitte täisring vaid ühest servast nagu sirge. kas see viitab mingile haigusele vms?
tänud, elis

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Silma iiris e vikerkest on silma värviline osa, mille keskel on pupill e silmatera.
Mõlemad peaksid olema enamvähem ümara kujuga. Juhul, kui see pole nii, siis on tegemist arenguanomaaliga. Võiks silmaarsti külastada, et saaks teada, millega on tegu ja kas esineb ka teiste silma osa muutusi.