räämas silmad ja lennureis 22.10.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Hommikul ärgates olid silmad räämas. Ümberringi on palju köhijaid, mistõttu arvan, et see on mingi algav viirus. Varem pole mul silmapõletikku olnud. Pean homseks lendama tööasjus välismaale. Seda pole enam võimalik edasi lükata. Kuidas mõjub lendamine silmadele. Kuidas peaksin silmi ravima, et võimalikult ruttu terveneda. (Silmaarsti järjekord on pea 2 kuud.) Perearst soovitab kummeliga loputada. Kas on midagi, mida veel teha saan?

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Üks lennureis ei tee iseenesest asja paramaks, ega hullemaks. Tegemis on ilmselt viirusliku silma limaskesta põletikuga, mis tahaks ikka silmaarsti poolt määatud ravi. Välismaal läheb silmaarsti visiit ikka kallimaks, kui kohaliku eraarsti külastus. Apteegist on vabamüügis saada silmatilgad: Sulfametzol 4%. Nõrk ravim, aga parem, kui mitte midagi.