nüstagm 20.10.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

tere!
lapsel kaasasündinud nüstagm. Aju ultraheli oli ok ja peale lihastoonuse muid neuroloogilisi probleeme ei ole esinenud. Kas on võimalik, et laps kasvab sellest haigusest ise välja ja kui ei ,siis millised on ravi võimalused?
Ning kas kõõrdsilmsus võib olla tingitud just sellest nüstagmist?

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Kõõrdsilmsus võib olla iseseisva haigusena aga ka koos nüstagmiga. Kahjuks pole teada, kui vana laps on, kas kuune või juba vanem. Seetõttu ei oska ka mingit prognoosi anda. Üldiselt nüstagm viitab ka nõrgale nägemisvõimele ja pole üldiselt ravitav.