läätsede tugevuse määramine 10.10.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Olen kohanud kaht mõtteviisi kontaktläätsede määramisel. Üks arst ütles, et olgu läätsed tegelikust silma miinusnumbrist nõrgemad, et silm "laisaks" ei läheks.
Teine arst jälle ütles, et tuleb panna enam-vähem sama miinusega läätsed, kui prillid on, sest muidu peab silm normaalseks nägemiseks liialt pingutama ja seepärast halveneb nägemine veelgi.
Kumbat mõtteviisi Teie soovitate? Olen N, 27, miinus 3,5.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Läätsesid ikka kantakse selle jaoks et näha. Nägemise järgi mõõdetuna peaks läätsedega olema täielik nägemine. Võrreldes prilliga on lääts silmaga kontaktis ja moodustab ühtse optilise süsteemi. Sellest lähtuvalt on - läätsede number alati väiksem, kui prillinumber. Kui palju väiksem - sõltub lühinägevuse suurusest. Kui Teil on tegemist lühinägevusega - 3,5 ja see on tõene, siis läätsed võiksid olla kas - 3,0 või -3,5. Juhul, kui - 3,0 annab kahe silma nägemise 1,0 (100%), siis sobivad need, kui mitte, siis tugevamad.