silmade kirurgia 29.09.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

kas -8-t on võimalik teemantnoaga lõigata, isegi kui olen nõus et jääb alles paar miinust? Ja kas hilisem korrigeerimine on ka võimalik, nt laseriga? Kui laseriga lõigata ja umbes aasta pärast tuleb 1 miinus tagasi, kas siis kordusop maksab sama palju? Kus tehakse eestis praegu teemantnoaga lõikust ja palju see maksab?

Ette tänades,
Kadri

Arst vastas:

dr Leo Schotter

RK e. teemantnoa lõikus sobib väikese lühinägevuse korrigeerimiseks - kuni
-5ni. Suurema miinuse korral jääb kindlasti mingi väike lühinägevus alles. Seetõttu suurema lühinägevuse puhul on eelistatavam LASIK lõikus.
RK lõikust saab teha Nõmme Erahaiglas (reg nr 6506177) ja maksab see 2500 kr üks silm.