sügelus silmade ümber 28.09.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Perearst soovitas minna silmaarsti vastuvõtule aga võibolla peaksin hoopis allergoloogi poole pöörduma. Nimelt mure järgmine:Augusti lõpust on nahk silmade ümbruses punetav , sügelev ja paistes. Eelmisel aastal oli samuti aga mõtlesin, et seotud rasedusega(tundlikum), umbes oktoobris läks tagasi. Nüüd jälle uuesti ja läheb hullemaks. Muidu ei ole eriti tundlik ja allergiat ei ole esinenud. Praegu olen määrinud Bepantene salviga, et nahk ei kuivaks(muidu sügeleb ja paistetab veel rohkem ). Kelle poole oleks mul kõige õigem abi saamiseks pöörduda?
Tänan.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Laugude naha põletik on nahahaigus, mille üheks põhjuseks võib olla allergia. Silmaarst võiks silmad üle vaadata, sest sageli laugude naha põltikuga kaasneb ka silma limaskesta põletik. Aga abi saaks kindlasti allergoloogi ja/või nahaarstilt.