silma silinder 25.09.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Mida tähendab, kui silma silinder on liiga suur? Kas seda peab arvestama läätsede/ prillide ostmisel?

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Kui silma optiline pind (sarvkest) pole päris korrapärane, siis seda nimetatakse astigmatismiks. Astigmatismi korrigeerivad silindrilised prilliklaasid. Nii prille kui läätsi peaks ostma arsti määratid retsepti alusel ja ise ei peaks üldse midagi arvestama, sest proovimise teel ise endale inimene õigeid prille ei suuda hankida.