Kontaktlääts ühte silma. 20.05.01 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Minu 15-aastasel pojal on silmanägemine selline, et üks silm on täiesti korras, kuid teine silm on -0,5. Küsimus selline - kas ta võiks kanda ühte läätse või pole see üldse soovitav? Tänan!

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Tihti lühinägevus pole mõlemal silmal võrdne, eriti kujunemisjärgus. Antud juhul, kui üks silm näeb täielikult ja teisel on väga väike lühinägevus, pole pidev prillide kandmine vajalik, sest see ei muuda elukvaliteeti. Üldreeglina, nii väikese lühinägevuse puhul läätsi ei kanta samal põhjusel, kuid see on võimalik.