must liikuv laik(täpp) 11.09.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere ! olen 44 a naine ja viimasel ajal tekib teatud hetkel vaatamisel must liikuv laik(laialivalguv täpp)silma(arvatavasti parem poolse silma) ette,eriti hämaras valguses,pilves ilmaga .Samas jälle päikese käes tundub kõik väga ere,kuigi kannan iga hetk päikseprille.Läbi prillide tungivad kiiredki pimestavad ikkagi silmi.Kas võib see olla silmahaigusest või närvidest .Mul on psoriaatiline artriit,lisaks kõrge vererõhk.Kas need haigused võivad tekitada antud häireid.Perearst ei oska midagi õieti öelda,söö propranololi ja peab kaduma.Kuid valguse kartus on juba vähemalt 5 aastat.Missugust tohtrit peaks külastama?

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Kui on silmahäda, peaks ikka silmaarsti külastama. Liikuvad-ujuvad hallid täpid on silma klaaskeha hägusused, mille tekke tingivad tavaliselt üldhaigused. Sellised täpid pole ohtlikud ja tavaliselt nii poole aastaga sulavad.