reumatoidartriit 27.08.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Meie 5.a. poeg haigestus 1.a. psoriaatilisse reumatoidartriiti, nüüd avastati ka 10.a. pojal sama haigus.Oleme pidevalt käinud silmaarsti kontrollis, arst on alati väga murelik, et see on silmadele ohtlik haigus.Ma olen aru saanud, et kõige hullem on pimedaks jäämine.Ma paluksingi statistilist infot, kui paljudel ja mis juhtudel on pimedaksjäämine ja mida me saaks ise veel teha peale regulaarse arsti külastuse.Mis oleks ohumärgid, et midagi on halvasti.
Tänan.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Nii nagu paljude süsteemsete haiguste puhul võivad ka selle haiguse puhul tekkida silmakahjustused. Siiski tegemist oleks siis ülima haruldusega.