kotid silma all 24.08.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Kas silma all olevad kotid on tingitud mõnest silmahaigusest? Kui ei, siis millest nad tulenevad?

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Silmalaugude turse võib olla põhjustatud mõnest põletikulisest silmahaigusest, sagedamini on need siiski turseid põhjustava üldhaiguse väljenduseks (südamepuudulikus, neerupuudulikus jne.). Kui silmade ja nägemise probleeme pole, peaks esmalt pöörduma perearstile tervisliku seisundi hindamiseks.