nägemishäired 11.05.01 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere !

Olen viimasel ajal hakanud nägema mõlemas silmas omapäraseid moodustisi. Ühe silmaga näen pisikest

musta täppi, mis liigub vaatamisel kaasa, ja teise silmaga mingit umbes sõrmejälge meenutavat laiku, mis

moodustub läbipaistvatest joontest-ringikestest. See liigub samuti silma liigutamisel kaasa. Midagi ei valuta,

kas peaksin minema silmaarsti juurde ? Kas sellised asjandused ka sama märkamatult kaovad kui tekivad ?

Varem selliseid asju ei esinenud, olen noor inimene 30 a.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Sellised mustad täpid võivad olla tingitud silma võrkkesta kahjustusest, või on tegemist silma klaaskeha hägusustega. Viimane varjant on oluliselt sagedam põhjus. Sellisel juhal peaksid täpid silma liigutades ujuma-hõljuma kaasa. Silmaarsti külastades peaks selguma, millega on tegemist ja kas on ka vaja ravi korrldada, või mitte.