lühinägelikuse korrigeerimine 10.08.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere
Olen kandnud juba pikka aega läätsesid. Mõlemad silmad on -4.5
Olen huvitatud silmaoperatsioonist, kuid sooviks teada, millised on variandid ja kui kallid need on ja kas haigekassa ka hüvitab mingi osa.
Maire

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Sellist keskmise suurusega lühinägevust saab korrigeerida RK (teemantnoa) meetodil ja LASIK (laser) meetodil. Hind on ühe silma kohta 2500 kr. (RK) või 10000-11000 kr. (LASIK, olenevalt kliinikust). Haigekassa nende lõikuste hinda ei kompenseeri.