Kanapimedus 03.08.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

tere! olen noor neiu (18) kellel on kanapimedus. mind huvitaks kas seda on võimalik kuidagimoodi ravida või korrigeerida. võrkkesta kahjustus on mul juba kaasasündinud ja mu emalgi on see. küll mitte nii tugevalt. minul oleks see nagu aastatega süvenenud. olen ka lugenud et see on pärilik? kas see võib siis mu lastele edasi kanduda? teie vastust ootama jäädes, murelik neiu.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Seda haigust, nagu enamiku kaassündinud pärilike haigusi, pole võimalik ravida. Sageli on need haigused pärilikud. Võiksite konsulteerida geneetikuga.