punased silmad 17.07.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

mu silmanägemine on korras, ainus häda mu silmadega on see,et nal lähevad tihti ja kergesti punaseks.ilma rohuta läheb asi isegi nii hulluks,et silmavalge on tulipunane ja valutab.mu silmaarst ei oska ka põhjust öelda,miks see nii on.võib-olla on teil paar võimalikku varianti välja pakkuda?

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Silmade punetus on põletiku tunnus juhul, kui see püsib mõnda aega. Ka allergilise reaktsiooni puhul võib silm mõõdukalt punetada. Aga on ka lihtsalt tundlikuma silmaga inimesi kellel vähimgi keskkonna ärritus kutsub esile punetuse.