haige silm 08.07.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

minu sõbral on üks silmamuna hall ja talle on öeldud et seda ei saa ravida sest kuna tal on sarvkest haige mida teie arvaksite?

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Mina arvan nii, et ilma sõpra nägemata ei oska midagi kindlat arvata. Juhul, kui on ainult sarvkesta probleem, siis on võimalik sarvkesta siirdamine. Juhul, kui on ka silma sügavamad osad kahjustatud, siis alati see mõtekas pole. Kahjuks pole ka teada, miks see sarvkest hall on, kas oli söövitus, põletus, trauma, põletik või on tegemist mõne sarvkesta degeneratsiooniga. Nii, et ikka silmaarsti juurde, siis saab asi selgeks.