udune nägemine 04.07.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Olen 30 aastane mees. Umbes 3 kuud tagasi tekkis mul paremas silmas poletik, ilmselt kontaktläätse kandmisest (-3). Silm oli punane, jooksis palju vett ja ei kannatanud eredat valgust. Niipea kui poletik tekkis, lopetasin kontaktläätse kandmise, aga arsti juurde polnud mul kahjuks voimalik pöörduda siis.
Poletik taandus umbes 10 päevaga aga peale seda hakkas nägemine selles silmas halvenema ja läks ühtlaselt udusemaks. Praegu on silmaga koik korras, välja arvatud et nägemine on palju udusem kui enne poletikku.
1) Mis probleem voib selle silmaga olla ja 2) kas on voimalik et see "udune nägemine" kaob ise (st. nägemine muutub samasuguseks kui oli enne poletikku)?

Aitäh,
Priit

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Ilma silma nägemata on raske nägemise kahjustuse ulatust hinnata. Ravimata juhtudel võib läätsekandmise tagajärjel tekkida ka sarvkesta hägustumine. Nii. te peaks silmaarstile pöörduma. Kindlasti ei tohi praegu läätsi kanda.