korduv odraiva 04.07.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!Minu 1,5 aastasel pojal on olnud 3 kuu jooksul odraiva silmas. Paistab, et nüüd juuli alguses hakkab uut küpsetama. Mure selles, et oma lastearsti käest ei saa ma mingit abi, ta ütleb lihtsalt, et läheb ise mööda. Võibolla, aga viimane kord oli see odraivatants meil tõsine jama. Väike laps nimelt jonnides ikka hõõrub silmi ja ei lase rohtu õieti panna. Nii meil siis nakkaski see odraiva kolm korda ühelt lault teisele(ikka ühes silmas) ja lõpuks avas silmaarst ülemise lau mädakolde, laps loomilikult röökis nagu ratta peal. Silmaarst siis ütleski, et paistab nagu oleks lapse organismis stafülokokk ringi möllamas, saime retsepti Augmentinile, mis siis olukorra selleks korraks lahendas. Probleem ongi ilmselt veres,aga kust saada abi? Mõistlikule abile lootma jäädes ja ette tänades Anu Ruubel

Arst vastas:

dr Leo Schotter

'Odraiva' raviks on antibiootilised silmatilgad, mida määrab silmaarst, üldravi siiski perearst.