Silmapõletik? 16.06.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Olen läätsekandja ja silmad on mõlemad suure miinusega (-9 prill). Hiljuti läks mul üks silm läätse servast kahest kohast valusaks ja punaseks. Kasutasin silmatilku Sulfametizol. Pärast seda punetus ja valu kadus. Kas peaksin siiski arsti külastama? Üksikuid punaseid veresoonekesi on mõlemal silmavalgel, ja seda juba kaua. Kas see on läätsekandmise juures normaalne? Kasutan pehmeid läätsi neljandat aastat ja mingeid muid ärritusi nendega ei ole tekkinud.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Oleks kasulik külastada selle prillipoe läätsearsti, kust läätsed ostsid. Võib-olla on läätsel midagi viga ja siis saab seda vajadusel garantii korras vahetada. Aga võis ka olla juhuslik näiteks prügi silma sattumine.