kollane täpp 07.06.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 22 aastane naine ja umbes aasta tagasi avastasin silmavalgel väikese kollase ümmarguse täpi. Selle aasta jooksul on täpp tasapisi suurenenud. Mis võiks olla täpi põhjustajaks ja kas tuleks pöörduda arsti poole?

Oleks veel üks küsimus päikese käes lugemise kohta. Kumb on kahjulikum, kas päikesekäes päikeseprillidega ajalehte lugeda või ilma päikeseprillideta?

ette tänades

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Seda 'kollast täppi' võiks silmaarst vaadata, siis selgub, mis iseloomuga see täpp on.
Ajalehe lugemine pole üldiselt kahjulik tegevus, ei prillita, ega prilliga.