Logesti tbl mõju silmadele 03.06.02 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tarvitan rasestumisvastaseid tbl Logest 4 ja pool aastat.Umbes 2 a tagasi hakkasin täheldama,et silma valgele osale tekivad aeg-ajalt veresoonekesed.Algul on tunne nagu oleks sodi või ripsmekarv silmas, kuid vaatamisel pole näha midagi.Veidi hiljem on aga jälle tulnud väike punane veresooneke.Olen 33 a.naine,terve, prille ega läätsi pole kunagi kandnud.Arvutit kasutan tööl minimaalselt st mitte rohkem kui 1 tund tööpäevas.Põhitöö on tekstide mõtlemine ,kirjutamine,arvutamine.Samas on tööl ka palju paberitolmu st ajalehtedest ajakirjadest tulenevat tolmu.Umbes 9 kuud tagasi külastasin silmaarsti-tema ei leidnud midagi,ütles,et kõik on korras.Minu küsimusele aga ta lihtsalt ei vastanud.Olen väga mures,sest neid veresoonekesi tuleb aina juurde. Kas Logest võib midagi taolist põhjustada?Palun andke nõu,mida teha? Helen

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Hormonaalsed rasestumisvastased vahendid muudavad kogu organsmi hormonalset tasakaalu. Pikaaegsel kasutamisel esinevate võimalike tüsistuste nimekiri on päris pikk. Perioodiliselt peaksite külastama ravimi määranud günekoloogi, kes kontrolliks Teie tervisliku seisundit. Kuna hormonaalsed rasestumisvastased vahendid muudavad vere ja veresoonte seisundit on üliharvade tüsistustena teada ka silmapõhja kahjustused, silma sarvkesta ainevahetuse muutused jne. N. antud preparaadi puhul on täheldatud kontaktläätsede talumatust. Kas Teie silma limaskesta veresoonte laienemine on just sellest ravimist tingitud, ei ole võimalik üheselt otsustada. Eelkõige peaksite vestlema sellel teemal oma günekoloogiga.