kuiv silm 25.04.02 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere,

u. aasta tagasi tekkis mul probleem silmade kuivusega. Öösel jäävad laud pilgutamisel kuidagi silma külge poolel teel kinni ja see on üsnagi valus. Silmaarst soovitas Oftagel' i tilku. Veidike see aitaski. Nüüd sel kevadel on aga asi uuesti hullemaks läinud, silmad on kuivad ja tihti on just öösiti mingi puru või pind silmas, mida ära saada on väga raske ja valus. Kas on lootust, et silmade nn. niiskus kunagi normaalsemaks muutub või peangi kunstpisaraid kasutama jääma?

Piret

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Ilmselt on tegemist nn 'kuiva silma sündroomiga'. Öine pisareeritus on niivõrd vähenenud, et silm kuivab. Silmade kuivus võib periooditi olla suurem, periooditi vaevata vähem, kuid ei möödu kunagi. Raviks sobivad silmi niisutavad tilgad, kunstpisarad ja analoogid.