ealised iseärasused? 14.03.02 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Olen korduvalt silmaarsti juures käinud-probleemiks hägune, üksikute mustade täppidega pilgu pööramisel kaasaliikuv laik,mis häirib nägemist.Näiteks helendava eseme vaatamisel selle silmaga on valgus hajus,lugemisel peab pingutama,et läbi laigu tähti eristada,muutunud on ka silma värv ning silma

must täpp ei ole enam selgepiiriline.Arsti väitel on tegu ealiste iseärasustega,millega tuleb lihtsalt harjuda.Kas on põhjust muretsemiseks ja kas saab kuidagi silma endisesse headusse tagasi?

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Juhul, kui selline hägusus liigub koos silmaga ja ujub pilgu pööramisel kaasa, on tavaliselt tegemist silma klaaskeha hägususega. Enamikul üle keskea inimestel esineb periooditi selliseid hägususi. Ajapikku need ise sulavad ja ravi neil pole. Samal ajal pole need hägud nägemisele ohtlikud.

Kas on tegemist sellisete klaaskeha hägudega või hoopis mõne muu silmahaigusega selgub ikka silmaarsti vastuvõtul.