LASIK vs. PRK 27.01.08 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen otsustanud silmade laseroperatsiooni teha (hetkel mõlemad -3). Käisin ka konsultatsioonil-kontrollis, mõlemad meetodid oleksid sobivad. Sellegipoolest on mul kahtlus, kumma kasuks otsustada. Hinnavahe on kahekordne, ja millegipärast jäi mulle mulje, et erafirma puhul arusaadavatel põhjustel soovitatakse LASIK varianti. Olen uurinud üksipulgi ka netist jne, palun aidake ja kinnitage, kas olen tuvastanud kõik erinevused:
- PRK variant on valulikum ja taastumisaeg pikem
- LASIK variandi puhul on võimalik "lahtilõigatud lapikese" nihkumine igal ajal pärast operatsiooni, eriti trauma korral (? allikas Wikipeedia)
- mõlemad on ühtviisi ohutud/ohtlikud, õnnestumise (nägemine 1) % on sama, miinus tagasituleku % mõlemal sama.
Kas mul on midagi oluslist kahe silma vahele jäänud? Tõesti ei hooli rahast, vaid tahaks valida parema-ohutuma-kindlama variandi... Ette tänades'
Sirje

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Komplikatsioonivaba kirurgiat ei ole !
Maailmas tehakse enamus laseroperatsioone LASIK meetodil, ehk aitab see teadmine teil otsustada. Vaevalt on nad kõik osavate müügiinimeste ohvrid.
Kui teil on harrastusi, kus midagi kergelt silma võiks sattuda ja on oht lapikese nihkumisele , näiteks poks,pallimängud ja te ei soovi kaitseprille kasutada, on parem teha PRK op.See meetod nõuab aga 1,5 kuud hormoontilgaravi ja võimalik on silma siserõhu tõus, mis on nägemisele ohtlik.
Kui on aega paraneda ja tilgutada, valige PRK.Kui soovite kiiret tulemust , siis LASIK