krooniline lauservade põletik 08.01.07 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Nahaarst on mul diagnoosinud nahapõletiku (seborroiline dermatiit) ja arvatavasti sellega seoses on mul ka silmalaud põletikulised. Olen lugenud, et selle nahahaigusega kaasneb teinekord ka silmalaugude põletik (blefariit).

Millised oleksid ravivõimalused ja millise arsti poole selle probleemiga pöörduda? Olen käinud silmaarsti juures, kes ei osanud peale silmatilkade midagi soovitada... Küll aga pakkus ta, et mul võib olla hoopis konjuktiviit...

Marko

Arst vastas:

dr Tiina Pakosta

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Tere,

Blefariidi probleemiga pöördutakse reeglina ikka silmaarsti poole. Kahjuks peab tunnistama, et tegemist on kroonilise haigusega ja ravivõimalused seetõttu üsna piiratud. Raviks ongi silmatilgad ja silmasalv, mis leevendevad vaevusi.

Parimate soovidega
Tiina Pakosta