Must täpp 01.08.06 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Huvitav lugu...teeb murelikuks samuti...väikse trauma tagajärjel( sain saunaehitamisel naelaga vastu nina)...nina juba terveaga on vasaku silmaga ilma uudistades miski must täpp nagu liigub kaasas, peeglisse vaadates aga silmas ei paista midagi "viltu" olevat...valulik silm ei ole ja selle täpigagi olen varsti juba harjumas...(lugu juhtus eelmisel esmaspäeval)aga millega võib tegu olla , kas miski ravi oleks vajalik..või kaob see siiski ehk iseenesest nagu ta ilmuski?

nägemine muidu ...väike miinus mõlemas silmas...andmed aastast 2004 .

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Ilmselt tekkis silma sees klaaskehas väike hägusus, mis tavaliselt ohtlik ei ole, aga ära ka ei kao,võib siiski väheneda.Kui täppe peaks juurde tekkima või vari silma ette ilmuma. peaksite kindlasti pöörduma silmaarsti poole.Aeg - ajalt on hea nägemist kontrollida, sulgedes ühe silma ja vaadates mingit tuttavat objekti.