täpid silme ees 20.05.06 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tervist. Mul on selline probleem, et viimasel ajal on silme ette tekkinud hästi väikesed mustad täpid ja neid on päris palju. nad ei liigu eriti ringi ja kõige paremini on nad nähtavad suhteliselt heledatel ja ka tumedatel taustadel. nägemine pole halvenenud ja mingeid kujundeid ei näe, kuid täpid on ebameeldivad ja kui mingit heledat tausta vaatan siis ta peegeldub natuke aega edasi kui ma eemale vaatan. äkki oskaksite nende täppide põhjust öelda?
aitäh.

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Soovitan silmaarstile näidata.Need täpid võivad olla healoomulised ealised muutused, aga kui neid äkki palju juurde tekib , peaks selgitama võrkkesta ja klaaskeha seisundit, ega tegemist ei ole verevalumiga.