Pisarakanali ummistus 17.04.06 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Minu 7-kuusel beebil on sünnist alates olnud probleeme silmadega (peamiselt parempoolsega). Silmad on tihtilugu rähmased ja vesised. Eriti hulluks läheb asi siis kui beebil on ka nohu. Oleme siiani asja suutnud kontrolli all hoida silmade pideva puhastamisega kummeliteega. Vahel läheb siiski vaja ka perearsti poolt soovitatud silmatilkade abi. Nüüd, kui aga beebi haige (väike palavik, nohu ja köha), läks asi päris halvaks. Perearst andis saatekirja silmaarstile, arvas, et ehk on tegu pisarakanali ummistusega. Niipea, kui palavik taandub, läheme ka kohale. Tahaks, aga teada, mis sellise pisarakanali ummistuse põhjustab? Ehk hooldan mina last valesti ja äkki annab midagi ära teha, et seda probleemi vältida? Oma kahe suurema lapsega oman kogemusi, et kui lapsel mingid probleemid on, siis kipuvad nad korduma.
Ette tänades
murelik ema

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Tegemist võib olla pisarkanali arenguhäirega.Normaalselt avanevad pisarakanalid sünni momendiks,mõnikord jääb aga kanal avanemata ja siis on tulemuseks pidevad põletikud.Kanal võib iseeneslikult avaneda ja seetõttu pisarteede sondeerimist tavaliselt enne 8-10 elukuud ei tehta.Kui aga põletikud on sagedased ja tugevad ,tuleb pisarakanal avada.Kas ja millal seda teha, ütleb silmaarst, kelle konsultatsioonile lähete.